niedziela, 15 stycznia 2017

w wolnej chwili #1

Witajcie  :)

W tym roku na moim blogu będą pojawiać się posty z cyklu „W wolnej chwili”.
Dowiecie się z nich, czym zajmuję się, kiedy nie scrapuję. Posty będę publikować w weekendy. Nie obiecuję, że w każdy ;) 

Jak niektórzy z Was wiedzą, jestem mamą. Już od najmłodszych lat oswajamy nasze dziecko z książkami. Dziś chciałabym Wam polecić historie z serii Humorki. Ich autorką jest Agnieszka Zimnowodzka, ilustratorką Małgorzata Kwapińska. 

Książki zaczynają się zdaniem „Gdzieś daleko stąd, w miejscu, które trudno znaleźć na mapie, znajdowało się miasteczko o wdzięcznej nazwie Humorki.” W każdej z nich poznamy innych bohaterów reprezentujących różne typy charakteru.  

I tak dzięki Mamie Wścibionkowej dowiemy się czym grozi podsłuchiwanie i przekazywanie dalej informacji, która zaczyna żyć własnym życiem…


Historia rodziny Śmiechołków pomoże dzieciom zrozumieć, czym różni się naturalny uśmiech od sztucznego.

  
Mogłabym w bardziej szczegółowy sposób opisać treść, ale nie chcę odbierać Wam radości czytania. 
Zdradzę tylko, że ostatnie zdanie w każdej z książek zaostrza apetyt na więcej.

Na naszym rynku mało jest mądrych książek, które w tak zabawny i zarazem przystępny sposób pomagają dziecku zrozumieć trudny świat emocji i cech charakterów. Polecam serdecznie. 

Nadmienię, że książki ukazały się nakładem wydawnictwa Kocur Bury. Nasze egzemplarze znalazłyśmy w bibliotece. Może warto ją odwiedzić z dzieckiem? Tym bardziej, że zaczęły się ferie...

Pozdrawiam serdecznie :)    

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz
Thank you for your comment