niedziela, 26 lutego 2017

w wolnej chwili #3

Z tej książki dowiemy się, że każdy czasem miewa zły dzień. Gdy humor mu nie dopisuje i narzeka bez powodu. Taki dzień przytrafił się sroce Madzi...

Witajcie, 
dziś zabiorę Was do Naszego Lasu. Tak nazywa się kraina, w której mieszka tytułowy bohater - sympatyczny zajączek - Parauszek wraz ze swoimi przyjaciółmi: Usią, sroką Madzią, łosiem Łopatkiem, misiem Benkiem, bobrem Klepkiem, liskiem Ferdkiem, wilkiem Waldkiem. 

 Z moich obserwacji wynika, że dzieci chętnie słuchają czy oglądają bajki o zwierzętach.
Wśród tych bohaterów dziecko znajdzie postać, z którą będzie mogło się "zaprzyjaźnić" czy utożsamić.

 Książka powstała na podstawie polskiej animacji lalkowej stworzonej przez łódzkie studio Se-ma-for. Autorką opowiadań jest Julia Śniarowska. Polecam obie!

Komu? Dzieciom w wieku przedszkolnym. Mądre, bez przemocy. Poruszają ważne kwestie związane z przyjaźnią, akceptacją, szacunkiem, wiarą we własne siły, odwagą... Sowa Uhu (postać bardziej widoczna w animacji) komentuje zachowanie bohaterów i daje młodym widzom mądre wskazówki dotyczące właściwego postępowania.

"Chętnie innym się odwdzięczam, lecz leniuchów nie wyręczam" - z tego tomiku dzieci dowiedzą się, że czasami trzeba umieć powiedzieć nie, nie można dawać się wykorzystywać. 

A Wy co dziś przeczytacie swoim dzieciom na dobranoc?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Thank you for your comment